Apostilė: svarbiausi faktai, kuriuos verta žinoti kiekvienam

apostille

Drąsiai būtų galima sakyti, kad kiekvieno iš mūsų gyvenime yra labai daug pasirinkimų,  tačiau vieni iš jų mums puikiai pažįstami, tuo tarpu – kiti kur kas mažiau pažįstami. Vienas iš pasirinkimų, apie kurį daug informacijos turi tik labai nedidelė dalis žmonių, yra apostille. Taigi, šį kartą kviečiame apie tai sužinoti daugiau ir susipažinti su svarbiausiais faktais. 

Kas yra Apostilė?

Apostile yra vadinama konsulinė pažyma, kuria yra patvirtinamas parašo tikrumas, pasirašiusioji asmens pareigos, o taip pat ir ženklo tapatumas.

Kas teikia Apostilę? Kokiais atvejais prireikia šios pažymos?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad Apostilę teikia dažnas vertimų biuras. Na, o atsakant į klausimą, kokiais atvejais prireikia šios pažymos, verta pabrėžti, kad šios pažymos prireikia tais atvejais, kai yra atliekamas svarbių dokumentų, kurie yra naudojami užsienio šalyse, vertimas. Štai keletas pavyzdžių: tai gali būti liudijimai (gimimo, santuokos, ištuokos); pažymos iš viešųjų institucijų; pažymos, kurios patvirtina asmens išsilavinimą; kiti įvairūs teisiniai dokumentai.

Ką dar yra svarbu žinoti apie Apostilę?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad ši pažyma netvirtina pačio dokumento turinio, ji tik tvirtina dokumentą pasirašiusio asmens tapatumą. Taip pat svarbu žinoti, kad tikrai ne visi žmonės turi kompetenciją  pasirašyti tuos dokumentus, kurie bus tvirtinami Apostile. Verta pabrėžti ir tai, kad neretai žmonės galvoja, kad kilusią problemą pavyks išspręsti neturint Apostilės. Vis tik, svarbu pastebėti, kad Apostilės svarba yra kur kas svarbesnė, nei galima pagalvoti – dažnai pasitaiko atvejų, kuomet šia pažyma nepatvirtinti dokumentai nėra priimami. Taigi, tai, savaime suprantama, tampa labai didele kliūtimi, siekiant išspręsti vieną ar kitą problemą.

Ir nors Apostilė nemaža daliai teikia daug įvairių klausimų, dabar jau žinote atsakymus į svarbiausius klausimus. Belieka tik pridurti, jog neretai dėl informacijos trūkumo žmonės priima netinkamus sprendimus. Akivaizdu, nuo šiol tikrai galėsite priimti tinkamus sprendimus, susijusius su šiuo dokumentu. 

Prireikė Apostilės? Atminkite, kad yra daug vertimo biurų, kurie jums gali padėti išspręsti šią problemą. Viskas, ką reikia padaryti, tai – tik surasti Apostiles teikiantį vertimo biurą.