Vienas iš reikalavimų nuomojantis automobilį iš auto nuomos yra užstatas. Ir jis yra paliekamas per kreditinę kortelę. Užstato suma svyruoja nuo 150 eurų iki 2000 eurų ir netgi daugiau. Užstatą auto nuoma grąžina per kelias darbo dienas po automobilio grąžinimo. Tačiau ką daryti jei neturi kreditinės kortelės. Juk ją turi ne visi ir ne visi gali gauti. Užstatas grynais pinigais nėra priimamas. Todėl tam reikalinga kreditinė kortelė. Iš esmės ji reikalinga, dėl to, kad būtų greičiau grąžinamas avansas. Kitaip gali užsitęsti ilgam  laikui. Kai kurios auto nuomos įmonės net neleidžia atsiskaitymo kitomis kortelėmis. 

Kokios auto nuomos mašinų kategorijos yra kitose šalyse?

Esminiai auto nuomos principai yra tokie patys visose įmonėse ir visose šalyse. Todėl natūralu, kad ir kategorijos išlieka tokios pat. Jos gali skirtis šiek tiek, bet nežymiai.  Pagrindinės skiriamos yra šios:mini klasė, ekonominė klasė, kompaktinė klasė, standartinė/vidutinė klasė, erdvi klasė, veno/miniveno klasė, SUV klasė, prabangi/premium klasė, convertible klasė. Visos mašinos skiriasi dydžio, erdvės kiekiu, kiek žmonių  talpina, komforto lygiu, ekonomišku bei kompaktiškumu. Dažnai renkantis mašiną iš auto nuomos būna sunku. Mašinų gausa ir pasirinkimas užima laiko bandant pasirinkti mašina. Esant kitoje šalyje nežinoma ir kelių, todėl sunku nuspręsti dėl kelionės tikslo, kuris palengvina mašinos pasirinkimą.

Kokią mašiną derėtų rinktis iš auto nuomos, kai kelionė planuojama į kalnus?

Kelionės dažniausiai planuojamos arba į kalnus ir miškus arba į miestą. Mieste tinka, bet kokia mašina. Bet kokia pasiimti mašiną iš auto nuomos paslaugą teikiančių įmonių, kai kelionė planuojama į kalnus. Geriausiai tam tinka aukšta mašina, 4 ratais varomas džipas. Tam yra keletas priežasčių. Pirma ji yra patvaresnė. Todėl atiduodant mašiną į auto nuomą daugiau šansų, kad nereikės mokėti už padarytą žalą ir defektus. Antra didesnė tikimybė išvažiuoti ir pravažiuoti per tokias vietas, kur maža mašina pravažiuoti šansų nelabai ir turi. Didelės mašinos auto nuomos punktuose turi didelę paklausą. Jos smagios važiuoti ir miestuose, kur gatvės lygios. Tačiau tokios mašinos sunaudoja daug kuro. Todėl išleisite daug pinigų. Tačiau šis auto nuomos automobilis atsipirks dėl patogaus važiavimo ir komforto. Jis turi galingą variklį, todėl ir gali važiuoti greitai ir menevringai. Didelios mašinos gali būti varomos visais keturiais ratais varomos, arba priekiniais arba galiniais ratais. Saugiausias ir geresnis yra visais keturiais varomais ratais, kadangi gali atlikti daugiau funkcijų.