Efektyviai valdoma įmonė: kokia ji?

Kokia yra efektyviai valdoma įmonė? Ar tai pelninga įmonė, ar tai didžiausią rinkos dalį užimantis monopolis? O gal tai tiesiog skolų neturinti ir darbuotojams laiku algas mokantis verslas? Atsakymas yra ir taip ir ne.

Iš tiesų, efektyviai valdoma įmone galima vadinti tokią kompaniją, kurios viduje yra aiškiai išdėliota organizacinė struktūra ir vadovaujantysis lygmuo sugeba sukurti tokią atmosferą darbuotojams bei nustatyti tokius planus, kurie yra įgyvendinami ir verslas plečiasi. Trumpai tariant – efektyviai valdoma įmonė yra ta, kuri iš savo turimų išteklių išspaudžia maksimumą.

Kaip tą padaryti? Reiktų pradėti nuo organizacinės įmonės struktūros. Turi būti aiškūs departamentai bei jų pareigos, kiekvieno darbuotojo atsakomybė ir kompetencijos, o kartu ir vadovaujantys asmenys turi išmanyti veiklą bei planuoti į priekį. Jokia efektyviai valdoma įmonė nebus nepelninga ilguoju laikotarpiu. Tiesa, tik įsikūrus ir išleidus didžiulius pinigus žaliavų įsigijimui arba verslo steigimui, tikėtis pelno yra naivoka, tačiau irgi – įmanoma.

Taip pat efektyvioje įmonėje matoma aiški tendencija augti bei tobulėti neprarandant organizuotos tvarkos priimant sprendimus ir vykdant veiklą. Dažnai augančioje įmonėje atsiranda ir įsivyrauja chaosas, nebėra aiškios valdymo grandinės, todėl verslas susinaikina iš vidaus arba stagnuoja. Svarbu, kad augimo metu vadovaujantis lygmuo nuolat žinotų kas ir kaip keičiasi, bei, jog galėtų reaguoti veiksmų eigoje (angl. on the fly).

Galų gale, tokia įmonė, kurios valdymas yra efektyvus tikrai turės gerą reputaciją. Nuo valdymo priklauso priimami sprendimai, o priimtų sprendimų aidas girdimas visoje rinkoje, tad, jeigu vadovas elgsis protingai, rūpinsis, kad viskas vyktų sklandžiai, tikėtina, kad vartotojai bei klientai tą pastebės ir verslas klestės.