Įmonių steigimas ar pirkimas?

Jauniems verslininkams ar pradedantiems vykdyti veiklą asmenims, kurie nori steigti UAB – gali iškilti klausimas, kaip elgtis geriau – įmonę steigti ar pirkti jau įsteigtą veiklos vykdytoją? Pasistengsime atsakyti ir padėti priimti sprendimą.

Visų pirma, pasidomėkite ar iš visų esančių juridinių asmenų tipų, UAB jums tikrai tinka labiausiai, dar galima steigti AB, MB, IĮ, ŽŪB ir keletą kitų juridinių asmenų rūšių, kurios galbūt išspręs tas problemas, su kuriomis susiduriama steigiant uždarąją akcinę bendrovę.

Taigi, prieš suprasdami kas yra įmonės pirkimas, turime susipažinti su UAB steigimu. Tai – standartinė procedūra vykdoma per registrų centrą. Internetu arba registrų centro padalinyje užregistruojate įmonės pavadinimą, parengiate dokumentus, juos patvirtinate, atidarote kaupiamąją sąskaitą banke, paruošiate ir įnešate įstatinį kapitalą, tada UAB priregistruojama ir vėliau reikia dar pasigaminti antspaudą. Visa tai trunka 7-10 dienų, tačiau esant nesklandumams gali trukti ir ilgiau. Didžiausias galvos skausmas šiame etape – įstatinis kapitalas, jis privalo būti ne mažesnis nei 2500 Eur. Būtent dėl šios priežasties žmonės dažnai renkasi procedūrą vadinamą – UAB pirkimas.

UAB pirkimas tai labai spartus ir paprastas būdas startuoti versle. Yra daugybė žmonių bei įmonių, kurios steigia verslus su tikslu juos vėliau parduoti. Tos įmonės nebūna vykdžiusios veiklos, todėl neturi nei blogos reputacijos, nei kredito įvertinimų, o sutartis bei perdavimo dokumentai sutvarkyti gali būti vos per vieną dieną.

Pirkdami privalote nuodugniai ištirti visus galimus įsipareigojimus, kurių tą įmonė galbūt galėjo turėti. Tai aktualu, jeigu perkate iš nepatikimo šaltinio, įstaigos prekiaujančios įsteigtomis įmonėmis leidžia ramiau žiūrėti į pirkimo procesą.