Kaip mes bandome suvaldyti laiką…

Ką rodo rodyklės (ir Chronos.lt nuoroda ieškantiems gero laikrodžio)

Žmonės nuo seno matuoja (arba bando matuoti) laiką. Gal tiksliau būtų sakyti „skaičiuoja“, o gal „seka“… Nepaisant galvojimo, kokios sąvokos tiktų geriausiai, pats laikas – tikslus, be kažin kokių paklaidų. Jeigu yra dvylikta valanda, vadinasi… tiek ir yra. Jeigu devynios trisdešimt, tai reiškia, kad… devynios trisdešimt. Jei laikrodis rodo 11.11, tuomet arba iš tiesų esama tokių valandų ir tokių minučių, arba laikrodis nustatytas netinkamai, o galbūt atsilieka ar pernelyg skuba.

Apie valandas ir minutes galima kalbėti daug, tačiau daugeliu atvejų tiesiog svarbu, kad viskas būtų punktualu. Bet kaipgi vadinamasis mandagus vėlavimas? Na, čia dar viena papildoma tema bandant išgvildenti laiko sąvoką. O ar punktualiems būti lengviau turint laikrodį? Be abejonės. Kai ant riešo segimas laikrodis, kur kas paprasčiau laikytis grafiko ar pasitikslinti, kiek konkrečiai yra valandų. Šį klausimą verta spręsti Chronos.lt, kur nestinga įvairių laikrodžių modelių.

Rodyklės bėga, netrunka apsukti vieną, antrą, trečią ratą. O jei laikrodis elektroninis, tada keičiasi skaičiukai ekranėlyje. Kad ir koks tai aksesuaras – kvarcinis, mechaninis, elektroninis, jis padeda visus suspėti, suteikia aiškumu ir, kas be ko, gražiai atrodo.

Ar pavyksta suvaldyti?

Žmonės vis bando suvaldyti laiką. Ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Tačiau tai nėra taip lengvai suvaldomas dalykas. Galbūt nusprendžiama keltis anksčiau, bet šis įprotis (teoriškai) nepailgina paros. Galbūt nusprendžiama skirti „daugiau laiko sau“, kaip dabar populiaru. Galbūt pasižadama daugiau jo „atriekti“ atostogoms.

Ir žinote… Iš pastarųjų minčių ima panašėti, kad bent šiek tiek „diriguoti“ šiame laiko žaidime įmanoma. Pavyzdžiui, jei balandį nusprendžiama, kad birželį bus vykstama į kurortą, tai veikiausiai pavyks planą įgyvendinti. Jei bandoma vietoje 7.30 keltis 7.00, tai irgi gali pavykti.

O ir šiaip labai paradoksalu, jog vieną kartą tam pačiam darbui prireikia valandos, o kitą kartą – pusvalandžio. Galbūt visa tai yra „diriguojama“ dalyko, vadinamo įkvėpimu?..

Nuostabūs laikrodžiai

Įkvėpimas, apie kurį ką tik užsiminta, reikalingas ir kuriant laikrodžius. Nesvarbu, ar gamintojai ruošiasi pristatyti prabangų mechaninį, ar ekonominės klasės kvarcinį, o gal išmanųjį, vargu ar be įkvėpimo jiems kas nors pavyktų.

Tačiau vien to nepakanka. Turbūt neprieštarausite, kad didelį pasitikėjimą kelia vardai, kurie rinkoje gyvuoja ilgus metus. Tad gaminant aksesuarus nepamaišo ir patirtis. Kaip pavyzdį paimkime „Rolex‘ą“. Kažin ar kas abejotų šių šveicarų gamintojų kompetencija.

Gal jums net nesinori „Rolex‘o“, gal žvalgotės į gerokai pigesnius gaminius, bet vis vien tai gali būti nuostabaus dizaino produktas, kurį malonu segėti, kuris dera prie aprangos, kuris kaskart džiugina savo estetika.

Ar laikrodis padės suvaldyti laiką? Bent iš dalies taip. O jei mąstote, ar verta įsigyti, nes vis tiek turite telefoną, atsakymas gana paprastas: tai, ką segite ant riešo, yra vertė, dailumas, o kartu ir patogumas, mat traukti telefoną iš kišenės, kad pasitikrintumėte, kiek yra valandų, ne visada mandagu.