Kas yra spalvoti lęšiai ir kam jie naudojami?

Apie kontaktinius lęšius, kurie naudojami pagerinti regėjimą, tikriausiai, dauguma mūsų jau esame girdėję. Žinome, kad jie gali būti naudojama kaip alternatyva akiniams. Tačiau tikrai ne visi žino, kas yra spalvoti lęšiai ir kam jie galėtų būti naudojami. Aišku, pats pavadinimas nemažai išduoda – jie yra spalvoti. Ir taip šis faktas yra teisingas. Praktiškai tai beveik tokie patys lęšiai, tačiau pagrindinis jų skirtumas, lyginant su įprastais kontaktiniais, yra tai, kad jie pakeičia akių spalvą. Kartu keičiasi ir jų paskirtis, jie nebūtinai leidžia geriau matyti, bet pagrindinė tokių lęšių funkcija yra pakeisti akių spalvą.

Įvairūs spalvotų lęšių tipai

Spalvoti lęšiai, nors ir atlieka vieną pagrindinę funkciją, tačiau gali būti skirstomi į kelis tipus. Vienas iš tokių tipų būtų lęšiai, kurie turi tam tikrą atspalvį, tačiau pačios akių spalvos praktiškai nepakeičia, jie dažniausiai naudojami, kad būtų lengviau juos pastebėti, bet taip nekiltų keblumų norint įsidėti į akis. Kitam tipui priklauso lęšiai (https://www.lesiukas.lt/spalvoti-lesiai/), kurie paryškina esamą akių spalvą ir, aišku, tokius lęšius jau reikėtų derinti prie natūralios akių spalvos. Dar kitas tipas būtų lęšiai, kurie visiškai pakeičia akių spalva. Būtent pastarieji gali jūsų akims suteikti praktiškai bet kokią spalvą. Dar spalvotus lęšius būtų galima skirstyti ir pagal tai, ar jie kažkiek pakoreguoja regėjimą, ar tokios funkcijos visiškai neatlieka.

Spalvoti lęšiai, pirkti juos internetu ar parduotuvėje

Kaip ir renkantis bet kokį daiktą, iškyla dilema, apsipirkti internete ar vykti į parduotuvę. Perkant internetu galima sutaupyti nemažai laiko, nes niekur nereikia išeiti iš namų. Ir gali atrodyti, kad internete nepavyks tinkamai apžiūrėti to, kas perkama, tačiau praktiškai visose internetinėse parduotuvėse yra produktų nuotraukos, o jeigu renkantis lęšius, tai net nuvykus į parduotuvę įdėmiau jų apžiūrėti nepavyks, kadangi jie būna supakuoti. Dar gali atrodyti, jog parduotuvėje galite gauti profesionalių patarimų, kurie padės išsirinkti, tačiau ir perkant internetu galima susisiekti su konsultantais pačioje svetainėje arba telefonu ir gauti lygiai tokią pačią išsamią konsultaciją. Taigi, šiuo atveju vykti į parduotuvę tikrai nėra pagrindo.