Kaip išsirinkti vyną? Vyno rinkimosi procesas nėra paprastas. Šiandien galima rasti itin didelį vyno asortimentą. Norint išsirinkti tinkamiausią vyną naudokitės specialistų rekomendacijomis. Pirmiausia pradėkite nuo to, kad nuspręskite kada bus naudojamas vynas. Svarbu žinoti, prie kokio maisto galvojate jį vartoti. Galbūt norite mėgautis tik vynų, tada prireiks sūrio ar kitų užkandžių, kurie skirti valgyti kartu su vynu. Taigi, kada žinote prie ko vartosite vyną, tada galima pradėti vyno paieškas. Šioje vietoje, dar palengvės, jeigu nuspręsite kokio tipo vyno jums reikia. Galite rinktis iš keleto vyno tipų: raudonas, baltas, sausas, pusiau sausas, saldus ar pusiau saldus. Išfiltravus vynus pagal šiuos kriterijus bus lengviau išsirinkti tinkamiausią vyną. Kaip reikia gerti vyną? Specialistai rekomenduoja pirmiausia neskubėti gerti vyną. Vynas, aristokratiškas gėrimas, todėl būtina pajusti jo skonį, kvapą.  Kada vartojate tik vyną, tada galite rinktis įvairias sūrių rūšis, kurie yra skirti valgyti prie vyno. Skirtingos sūrio rūšys pagyvins vyno skonį, suteiks naujų atspalvių.

Vynas ir daktaro komentarai

Dažnai klientai klausia ar vynas yra sveikas gėrimas. Ar nekenkiame sveikatai? Patyręs daktaras pirmiausia atsako, kad viskas priklauso nuo reguliarumo, išgeriamo vyno kiekio. Jeigu vartosite saikingai, tada vynas veiks kaip vaistas, tačiau jeigu piktnaudžiausite, tada galite pakenkti sveikatai.

Išskirtinės kokybės vynas

Kokybiškas vynas dažnu atveju kainuoja kiek brangiau, nei įprastas vynas. Ką reiškia kokybė? Kuo skiriasi kokybiškas vynas, nuo nekokybiško? Pirmiausia, vyno kokybę nusako jo gaminimo procesas. Vienas vynas yra gaminamas pramoniniu būdų, kitas individualiose daryklose. Itin aukštos kokybės vynas yra gaminamas naudojant specialiai jam auginamas vynuoges. Naudojami laiko patikrinti ir klientų įvertinti receptai. Šiuo atveju gaunate išskirtinį produktą, kuris yra brangesnis už įprastą vyną, todėl, kad jis gaminamas visiškai kitaip.

Kiek kainuoja vynas?

Vynas gali kainuoti kelis eurus ir kelis tūkstančius eurų. Tiksli vyno kaina priklauso nuo vyno gaminimo tradicijų, vynuogių, brandinimo termino. Kuo ilgiau išlaikytas vynas, tuo didesnė jo kaina bus. Aišku, brangus vynas turi ir išskirtinius skonius. Vyno gurmanai vertina tokį vyną, todėl jo kainos kiekvienais metais gali keistis. Kuo didesnė paklausa, tuo brangiau gali kainuoti vynas. Ar pigus vynas nekokybiškas? Klausimas į kurį atsakome, kad net ir pigiai kainuojantis vynas gali būti itin kokybiškas, tačiau skirsis jo išlaikymo terminas. Nebus naudojamos išskirtinės vynuogių rūšys. Būtina įvertinti visus aspektus, norint išsirinkti kokybišką vyną.