Įvardinti vieną konkretų modelį ir gamintoją kaip patį geriausią praktiškai neįmanoma, kadangi jie skiriasi savo ypatybėmis. Todėl vienas bus geresnis vertinant vienus aspektus, o kitas, jeigu žvelgsime į visai kitus. Taip pat skiriasi ir jų veikimas priklausomai nuo aplinkos temperatūros. Ir tikrai gali būti, kad įprastai puikiai veikiantys šilumos siurbliai oras vanduo praras savo efektyvumą smarkiai nukritus temperatūrai. Tačiau tai galima priskirti ir prie ekstremalių sąlygų, su kuriomis įmanoma ir visai nesusidurti. Tiek mūsų šalyje, tiek ir daugumoje pasaulio populiariausi yra Daikin šilumos siurbliai. Ši firma per ilgą laiką ištobulino savo technologijas ir savo srityje yra neabejotina lyderė. Tačiau tai nereiškia, kad kiti gamintojai negali pasiūlyti lygiaverčių produktų. Šilumos siurbliai oras vanduo Panasonic savo techninėmis savybėmis nė kiek nenusileidžia ir tikrai turi netgi pirmaujančių modelių.

Nuo ko priklauso šilumos siurbliai oras vanduo kaina?

Įsirenginėjant sąlyginai nepigią šildymo sistemą daugeliui tikrai aktualus yra finansinis aspektas. Tačiau šioje vietoje nepatariama stengtis maksimaliai sutaupyti. Kadangi nuo to, kokie bus šilumos siurbliai oras vanduo namuose, labai priklausys gyvenimo komfortas ir patogumas. Tad geriau iškart rinktis kokybiška bei patikimą variantą. Pirmiausiai kainą lemia gamintojo žinomumas, kuris dažniausiai siejamas su patikimumu. Bet nereikėtų manyti, jog mažiau girdėtų vardų produktai bus prastesni, tikrai pasitaiko ir ne ką mažiau kokybiškų modelių. Tuo įsitikinti galite pasidomėję, kokie yra vyraujantys šilumos siurbliai oras vanduo atsiliepimai apie konkrečius gaminius. Taip pat prie kainos prisideda ir įrenginio galingumas bei tai, kokias šildymo funkcijas jis turės atlikti. Ar tai bus šilumos siurbliai oras vanduo radiatoriams, ar tiesiog vandeniui šildyti, kuomet naudojama kiti sistema.

Kaip veikia šilumos siurbliai oras vanduo skaičiuoklė?

Reikėtų nepamiršti, jog tai tėra pagalbinė priemonė, kuri skirta preliminariam pasirinkimui. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą vertėtų pasikonsultuoti su šios srities specialistais. O pačios skaičiuoklės principas labai paprastas, tereikia suvesti pagrindinius parametrus. Jie dažniausiai būna namo plotas bei jo energinė klasė. Tuomet pateikiama, kokio galingumo šilumos siurbliai oras vanduo bus reikalingi individualiu atveju. Aišku, gali būti įvairių modifikacijų bei kitų parametrų, į kuriuos jau atsižvelgia specialistai atlikdami savitus skaičiavimus. Kadangi kai kuriuos aspektus nedirbant šioje srityje numatyti ir įvertinti gali būti gana sudėtinga. Kadangi reikia specifinių žinių ir patirties šildymo sistemų srityje.

Ar patikimi naudoti šilumos siurbliai oras vanduo?

Labai daug priklauso nuo to, kiek buvo naudota visa sistema ir ar nebuvo per tą laiką kažkokių gedimų. Aišku, patikimiausi būtų šilumos siurbliai oras vanduo su dar galiojančia garantija, net jeigu ir buvo kurį laiką naudoti. Tačiau tokių variantų ne visuomet gali pasitaikyti. Kadangi žmonės tikrai nėra linkę greitai keisti šildymo sistemos, nebent nutiktų taip, jog pasirinkti netinkamo galingumo įrenginį, kuris neatitiktų realių šilumos poreikių. Tuomet rizika renkantis tokį minimaliai naudotą daiktą yra gana nedidelė. Tačiau visuomet bus saugiau pirkti naują produktą, ypač jeigu finansinės galimybės neriboja tokio pasirinkimo.