Tvoros, sienelės, aptvarai ir kitokie aplinką izoliuojantys, įrėminantys statiniai yra neatsiejama namų sklypo dalis, atliekanti ne tik apsaugos, bet ir dekoratyvinę funkciją. Viena svarbiausių medinių tvorų savybių yra ta, kad jos lengvai ir harmoningai įsilieja į bet kokį landšaftą. Mediena, kaip medžiaga, yra vertinga dar ir dėl to, kad suteikia statytojui galimybę kurti įvairias formas, nudažyti bet kokia spalva ar išpaišyti. Medinės tvoros ekologiškos, švarios ir praktiškos. Atsižvelgiant į tą faktą, kad medis – išskirtinai natūrali medžiaga, daugumą sodybinių sklypų savininkus kaip tik ši savybė ir vilioja.

Medinių tvorų stilistika ir konstrukcijos gali būti labai įvairios, tačiau renkantis optimaliausią variantą reikia sau atsakyti į keletą klausimų: ar medinė tvora turėtų tapti patikima apsauga nuo įsibrovėlių, vėjo, ar ji atliks tik dekoratyvinę, reprezentacinę funkciją. Gal jums svarbu atriboti skirtingas sklypo zonas, o gal yra būtinybė, kad tvora saugotų mažus vaikus nuo galimybės išeiti už kiemo ribų į gatvę? Išsikelkite reikalavimus tvorai, tuomet matysite, kas svarbiausia, ką išsikėlėte į pirmąją vietą. Pavyzdžiui, ištisinės medinės tvoros, vis dėlto, yra geriausia apsauga nuo vėjo, kitaip nei kaltinio metalo ar tinklinės tvoros.

Medinės tvoros yra paklausios aptveriant privačias erdves. Nors jos nėra tokios ilgaamžės kaip jos artimos giminaitės iš akmenų, plytų ar metalo, tačiau mediena iš dalies pigi ir prieinama medžiaga, o statymo darbai – paprastesni. Medinės tvoros statomos vietoje ir montuojamos ant metalinių, betoninių ar medinių atraminių stulpų. Jeigu tvorą nuolat prižiūrėsite – naudositės ja 5–10 metų. Per tą laiką supūva stulpai, supleišėja horizontalios konstrukcijos. Vis dėlto, joje nėra sunku pakeisti atskirus, išpuvusius ar sulaužytus elementus.