Nevaisingumas – priežastys, statistika bei aktuali informacija susirūpinusiems!

Nevaisingumas, panašu, jog galėtų būti traktuojamas, kaip viena iš tų žiaurių problemų, kurios įprastai neturi jokių simptomų ir yra itin sunkiai identifikuojamos. Vis dėlto, remiantis statistika, būtų galima išskirti ir atitinkamus aiškius skaičius – teigiama, kad ne vien tik Lietuvoje, tačiau ir kitose Europos Sąjungos šalyse narėse nevaisingų porų skaičius, turint omenyje nors vieną iš partnerių esant nevaisingais, siekia apytiksliai 15 procentų. Kitaip tariant, tai yra kas šešta pora.

Skaičiai yra bauginantys ir potencialiai keliantys nerimą, tad itin rekomenduojama atsižvelgti į papildomus veiksnius, kurie galėtų turėti ir daryti įtaką nevaisingumui. Dėl šių ir kitų aukščiau išvardytų priežasčių, šiandienos turinyje norėtume pasidalinti papildoma informacija ir paaiškinti, kodėl gi nevaisingumas, bėgant laikui, tampa vis opesnė problema. Be viso to, pateiksime aktualią ir naudingą informaciją tiems, kurie galimai yra susirūpinę dėl galimo nevaisingumo.

Būtų galima pastebėti tai, kad nevaisingumas iš esmės turėtų būti aiškinamas ir identifikuojamas kiekvienai lyčiai atskirai, mat, kaip ir tikriausiai akivaizdu, moterys užima didesnį vaidmenį neštumo procese. Vis dėlto, kadangi šiandienos turinys yra labiau bendrinio pobūdžio, norėtume pastebėti tai, kad visos galimos aplinkybės ir priežastys patenka į gyvensenos sąvoką. Atitinkamai, sveikas gyvenimas, žalingų įpročių neturėjimas ir nepaisymas, akivaizdu, kad gali pagerinti ne tik, kad vaisingumo rodmenis, tačiau lygiai taip pat ir bendrąją savijautą iš esmės.

Žvelgiant iš kitos pusės, rūkantiems asmenims, pavyzdžiui, tikrai nereiškia, kad gyvenant tokiu būdu laikui bėgant asmenys taps nevaisingais – taip tikrai nėra, paprasčiausiai, rizikos faktoriai stiprėja ir atitinkamai tikimybė, kad taip gali nutikti, tampa didesnė. Be viso to, tokie pašaliniai veiksniai tikrai daro įtaką tam, kad būtų galima susilaukti vaiko sėkmingai ir greitai – kitaip sakant, patiriamas stresas, žalingi įpročiai, kitos problemos tikrai, kad sunkina apvaisinimo sąlygas, todėl natūralu, kad dažnu atveju gali kilti papildomų problemų.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kad nevaisingumas gali būti paprasčiausiai įgimtas. Taip jau nutinka, kad kai kurie žmonės, kurie visapusiškai stengdavosi puoselėti asmeninę sveikatą, vis dėlto kažkokiais būdais galiausiai tampa nevaisingi. Natūralu, kad asmenims kyla aibė klausimų, tačiau tai galėtų geriausiai paaiškinti atliktas DNR testas. Jeigu manote, kad galite potencialiai turėti problemų, susijusių su nevaisingumu, kreipkitės į specialistą – atliktų tyrimų dėka galimai prevenciškai spėsite pakeisti savo gyvenimo būdą ir atitinkamai susilaukti atžalų.

Parengė: sveikatosgidas.lt