Palapinės žygiams ir stovyklavimui

Kokia turi būti palapinės konstrukcija?

Pirmiausia, reikia žinoti tai, jog kiekviena palapinė turi būti pagaminta iš tam skirtų medžiagų. Kokybiškas viršutinis audinys turi ne tik, kad nepraleisti vandens, tačiau ir laisvai kvėpuoti. Audinys, kuris yra palapinės dugne, turi būti tvirtas, kad nesuplyštų nuo žemės nelygumų. Kokie yra pagrindiniai palapinių tipai? Pirmas, tai palapinės skirtos poilsiui gamtoje. Jos turi būti pritaikytos klimato sąlygoms, lengvai transportuojamos. Dažniausiai tokias palapines perka mėgėjai, todėl jos turi būti lengvai surenkamos. Antras tipas, tai palapinės skirtos ekstremaliems žygiams. Kuo juos skiriasi nuo paprastų palapinių? Greičiau surenkamos, tvirtesnis audinys. Tokios palapinės yra pritaikytos įvairiam klimatui. Trečias tipas, tai palapinės kelionėms į kalnus. Tai itin aukštos kokybės produktai, kurie gali būti naudojami net ir esant minusinei temperatūrai. Šio tipo palapinės yra gaminamos iš itin tvirtų medžiagų, kurios ne tik nepraleidžia drėgmės, tačiau ir greitai įšyla.

Palapinės matmenys. Kokie parametrai svarbiausi?

Renkantis palapinę, reikia žinoti, kiek žmonių joje miegos? Turistinių prekių parduotuvėse galima įsigyti palapines, kurios yra skirtos vienam, dviem žmonėms ar net visai šeimai. Kada jau žinote, kiek kokio dydžio palapinės ieškote, tada galima rinktis iš skirtingų formų ir audinių tipų. Tiems, kas renkasi vienvietę palapinę bus skirtos patogios ir lengvos konstrukcijos. Palapinės gali būti skirtingų tipų. Tiek kelionei į gamtą, tiek į kalnus ar atšiaurų klimatą. Kada palapinę perkate šeimai, tada ji bus sunkesnė ir turės daugiau sudedamųjų detalių. Aišku, taip pat galima rinktis iš skirtingų palapinės tipų. Perkant palapinę būtina žinoti šiuos faktorius, o taip rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, ar palapinė lengvai surenkama. Tiems, kas ruošiasi pirmos palapinės pirkimui, reikėtų žinoti, kad rinkoje yra daug gamintojų ir skirtingų palapinės tipų, kurie gali būti pritaikyti įvairioms jūsų kelionėms.

Kaip išsirinkti palapinę, kuri bus atspari drėgmei?

Perkant palapinę svarbu, kad ji būtų pritaikyta esamam klimatui. Tiems, kas ruošiasi kelionei į kalnus, rekomenduotina rinktis tam skirtas palapines, kurios specialiai gaminamos tokioms kelionėms. Kada keliaujate į gamtą, tad orientuokitės į tai, kad palapinė būtų greitai ir lengvai surenkama. Neužimtų daug vietos ir nebūtų sunki. Šie faktoriai yra svarbūs. Kada keliaujama pėsčiomis, tada sunki palapinė gali būti nepatogi nešti. Reikėtų rinktis tam pritaikytą palapinės tipą. Vienas pagrindinių klausimų, kurį užduoda nauji klientai ar palapinė nepraleidžia drėgmės? Ne visos palapinės turi specialius viršutinius audinius. Perkant reikėtų atkreipti į tai dėmesį. Geriausia, rinktis tokią palapinę, kuri bus ne tik patogi, tačiau tiks ir naudoti lietingu oru.

Norite sužinoti daugiau informacijos apie turistines prekes? Aplankykite: http://aic.lt