Saugios ir patogios vaikiškos lovos kūdikiams

Vaikiškų lovų, skirtų kūdikiams pasirinkimas yra išties labai platus, tačiau išskiriama keletas kriterijų, kurie padės įsigyti patogią tiek Jums, tiek tinkamiausią Jūsų vaikui. Lova turėtų būtų patogi ir saugi, tad ją rinkdamiesi, nesivadovaukite vien grožio kriterijumi.

Parduotuvėse rasite supamųjų lopšių naujagimiams: jie labai patogūs pirmaisiais kūdikio mėnesiais, kadangi jį ramina sūpavimas, kuris primena būseną mamos pilve, tačiau jie naudojami tik iki maždaug šešto mėnesio, taip pat rasite standartinių lovyčių ar tų, kurios išsiskiria papildomomis funkcijomis, turi įvairių pranašumų, kurie gali palengvinti tėvų kasdienybę. Svarbu nuspręsti, kur stovės lovytė, kokių funkcijų norėtumėte ir kokį biudžetą galite skirti šiam pirkiniui.

Lovytė negali turėti aštrių kampų, briaunų ar lengvai lūžtančių dalių. Patogios vaikiškos lovos kūdikiams turėtų būti ergonomiškos – turinčios užapvalintus kampus, kad kūdikis neužsigautų. Jos grotų tarpai negali būti didesni už vaiko galvytę, idealūs yra apie 7 cm, nes mažylis gali įstrigti. Taip pat patikrinkite, ar ji padengta specialiais, vaikų sveikatai nekenksmingais, dažais. Juk visai netrukus Jūsų mažylis pradės pažinti pasaulį: viską ragaus, kramtys, tad ir lovytės dažai gali patekti į jo burną.

Nesirinkite prastos kokybės, itin pigių lovyčių, nes jos dažniausiai yra pagamintos iš laminato, naudojant daug klijų. Viršutinis tokių lovyčių sluoksnis yra iš melamino arba akrilo dervos. Žinoma, tokių baldų kainos gerokai mažesnės, tačiau tikrai neverta taupyti tokiam pirkiniui, juk vaikas lovytėje praleis labai didelę paros dalį ir joje miegos mažiausiai iki trejų metų. Daugelis sutiks, kad geriausia ir natūraliausia medžiaga vaiko miegui, tai natūrali mediena. Parduotuvėse rasite lovytes iš beržo, buko ir pušies. Lovos iš beržo ar buko yra brangesnės, tačiau daug kietesnės ir patvaresnės įvairiems įbrėžimams bei mažylio dantukams.